Майстер-клас з пошиву багаторазових захисних масок.
- priazdt
- 31 мар. 2020 г.
- 1 мин. чтения
В цей складний час карантину я, Панькіна-Коляда С.В., керівник гуртка «Конструювання та моделювання одягу», провела майстер-клас для групи своїх колег. Вони навчились виготовляти захисні багаторазові маски із тканини, які в наш нелегкий час вкрай необхідні! Мені б дуже хотілось, щоб цей майстер-клас став корисним не тільки для моїх колег, а й для всіх бажаючих пошити маску для своєї родини.

1. Нам потрібна чиста попрасована тканина. Найкраще підійде х/б, однак можна використовувати льон, бязь, марлю. Головне, аби вона була в міру цупкою, щоб тримати форму. Ще важливо підібрати резинку шириною 0,3-0,5 мм (в моєму варіанті).

2. Аби маска щільно прилягала до обличчя, не залишаючи щілинок, пропоную ось таку викрійку. Виготовляємо викрійку на картоні за зразком.

3. Переносимо на тканину з урахуванням припуску на шви, десь 1 сантиметр. Виготовляємо дві деталі.

4. Прошиваємо по дві виточки на кожній деталі.

5. Дві половинки складаємо разом лицьовою стороною одна до одної. Одну частину ніби вигинаємо у іншу. Скріпляємо булавками та зшиваємо низ та верх. Бокові частини не зашиваємо.

6.Висікаємо припускиз обох боків.

7. Через бокові отвори маску вивертаємо, прасуємо. Закріплюємо машинною стрічкою.


8. Після цього обробляємо маску з обох сторін (загортаємо у середину, у таку ніби, трубочку), втягуємо резинку довжиною по 20 см. з обох боків та прошиваємо по краю.

9. Зшиваємо нашу резинку і прокручуємо, ховаючи з`єднання

10. Наша маска готова. Прасуємо її, аби вона тримала форму.
До того ж, гарячий пар – гарний дезінфектор.

Маски з двох шарів цупкої тканини міцно захищають. А головне – вони багаторазові, підлягають пранню.
Бережіть себе, носіть маску, уникайте скупчень людей, мийте руки та їжте вітаміни.
Comments