top of page
Приазовский районный дом детского и юношеского творчества

Будинок дитячої та юнацької творчості - це багатопрофільний освітній заклад, покликаний актуалізувати стартові можливості особистості, який дозволяє дітям найбільш повно реалізувати свої творчі здібності, розширює світогляд, а також допомагає у виборі майбутньої професії, яка може бути пов`язана з якимось видом творчості. Для нас є дуже важливим залучення до освітнього процесу підлітків, які позбавлені позитивного родинного впливу, відчувають психологічний та моральний дискомфорт, втратили мотивацію до навчання, не приймають труд як цінність. Значну увагу ми приділяємо дітям з особливими потребами.

В нашому закладі займаються понад 600 дітей віком від 5 до 18 років у 22 гуртках та об’єднаннях, в 51 групі, які працюють за такими напрямками: художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, соціально-реабілітаційний, спортивно-оздоровчий, науково-технічний, дозвільно-розважальний.

Охоплюючи різні види діяльності: навчально-пізнавальну, комунікативну, художньо-естетичну, суспільно-корисну, ігрову, трудову, наш навчальний заклад надає дитині наступний освітній простір, складовими якого є:

  • гуртки та творчі об’єднання;

  • організаційно-масова діяльність;

  • самоврядування;

  • літній оздоровчий табір «Фанта».

Приазовський Будинок дитячої та юнацької творчості свою історію веде з 1959 року.

В Будинку піонерів (так він тоді називався), який знаходився по вул. Леніна – 54, працювало лише 5 педагогів та були відкриті 8 гуртків. Першою завідуючою Будинку піонерів стала Лещенко Л.М., пізніше її наступниками стали: Мельниченкo В.А., Станчева В.А., Кулак М.В., Жук Л.В.

 

То були часи ентузіазму, відкритості, завзяття.  Жовтенята, комсомольці, піонерські дружини… Діти  поспішали в Будинок піонерів з великою жагою пізнання нового, цікавого. Піонерія крокувала стежками Всесоюзного маршу юних ленінців: клуб інтернаціональної дружби, військово – патріотична гра «Зарница», пошукова операція «Піонерська слава», багаття піонерської відваги, операція «Живи, книго», Тимурівський рух, збір металобрухту для Байкало-Амурської магістралі… Будинок піонерів був ініціатором багатьох корисних справ, які реалізовувалися поза школою, але завжди разом зі школою.  

 

З 1991 року Будинок   піонерів працює в новому статусі - як Приазовський районний Будинок дитячої  та юнацької творчості. І працює він в найгарнішій будівлі селища на вул. Леніна 12.

 

З'являються нові форми та напрямки роботи, розширюється мережа гуртків. Діти із задоволенням відвідують Будинок творчості. Тут в сприятливій обстановці, в спілкуванні з такими ж, як і вони, зацікавленними дітьми, в взаємодії з компетентними та авторитетними педагогами, відбувається їх творчий та особистісний розвиток.

 

В цей час двум колективам: Хореографічному ансамблю "Надія" (керівник Гніда Л.М.) та вокальному ансамблю "Смеш-фантазія" (керівник Кононихін О.П.) присвоюється звання "Зразковий художній колектив".

 

П'ять педагогів: Проскурня Л.М., Мельчаков В.В., Дорощенко О.А., Жестерьова В.М., Войтович О.В., отримують звання "самодіяльний майстер декоративно-прикладного мистецтва".

Гордістю Будинку творчості стають вихованці: Приведенець Олена, Моісеєва Ірина, Проскурня Оксана, Смолянинова Тетяна, Осташевська Мар'яна, удостоєні такого ж звання.

Вихованці Клубу інтелектуальної творчості"Авалон" Нарбеков Антон, Портнова Тетяна, Димова Олена, беруть участь в інтелект-шоу "LG-Еврика" на телеканалі "Інтер". Нарбеков Антон завойовує звання "Чемпіон тижня".

Вокальний ансамбль "Смеш-фантазія" проходить відбірковий тур та стає учасником Всеукраїнського телевізійного вокально-хореографічного конкурсу "Крок до зірок" м. Київ.

 

Вихованці Будинку творчості демонструють свої досягнення широкій аудиторії. Вони – постійні учасники та переможці міжнародних, всеукраїнських та обласних заходів.

 Будинок творчості - це різновікове об'єднання "Фанта", це дитячий табір з незабутніми піснями біля нічного багаття, творчі зустрічі "А в нашій родині", інтелектуальні бої, шахові та тенісні турніри, традиційні  Новорічні свята, зустрічі для дітей-сиріт та дітей з особливими потребами.

 

 В закладі склався творчий, відкритий для всього нового педагогічний колектив, на чолі якого стоїть грамотний, з 30-річним досвідом позашкільної роботи керівник, Відмінник освіти України - Арабаджи Т. О.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Тетяну Олексіївну нагороджено грамотами Міністерства освіти та науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, медаллю "За розвиток Приазовського краю", почесною грамотою Запорізького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

За виховання творчої особистості дітей та молоді, вагомий внесок в розвиток позашкільної освіти педагогічному колективу оголошено подяку державним центром позашкільної освіти, колектив нагороджено грамотою Асоціації позашкільних закладів України.

 

З кожним роком майстерність педагогів зростає: педагоги БТ приймають участь  в Міжнародній науково-практичній конференції (м. Київ), стають переможцями, посідають призові місця у Всеукраїнському конкурсі-огляді позашкільних навчальних закладів "Крокуємо назустріч", обласному фестивалі «Натхнення. Творчість. Успіх.» серед педагогів ЗПО ( Зозуля І.М., 2011, 2014; Понамарьова Є.В.,2012, 2019; Гніда Л.М., 2013, 2015; Арабаджи Т.О., 2015; Андронова А.Ф., 2016; Костоломова А.С., 2017), Всеукраїнській акції «Годівничка» (Дорощенко О.А., 2016), обласному етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для ПНЗ системи освіти ( Зозуля І.М., 2017), обласному конкурсі майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості» ( Костоломова А.С., 2016); обласній педагогічній виставці «Освіта Запорізького краю» (Зозуля І.М., 2018). Керівник гуртка Котов В.К. за високий професіоналізм та вагомі досягнення в педагогічній діяльності нагороджується грамотою Українського центру позашкільної освіти (2012); в збірнику «Здобутки освітян Запорізького краю» друкуються матеріали педагогічного досвіду «Організація виховного процесу в літньому оздоровчому таборі «Фанта» з денним перебуванням» ( Гніда Л.М., 2014 ); в електронному виданні «Анотований каталог робіт обласної педагогічної виставки «Освіта Запорізького краю 2018» розміщені матеріали педагогічного досвіду «Роль

декоративно-ужиткового мистецтва у забезпеченні творчої самореалізації та духовного самовдосконалення дітей в умовах позашкільної освіти» (Зозуля І.М., 2018 ); завуч закладу Зозуля І.М. стає членом експертної комісії обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів з навчальної літератури для позашкільної освіти в номінації «Навчальні програми» художньо-естетичного напряму (2017, 2019).   

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що Приазовський районний Будинок дитячої та юнацької творчості - це не тільки позашкільна освіта, але й необхідний простір для самореалізації підлітків, вирішення проблеми вільного часу, практична допомога в виборі майбутньої професії та становлення їх соціального статусу в колективі однолітків.

 

Презентаційний ролик Приазовського РБДЮТ

bottom of page