top of page

22 грудня 2020р. відбулось чергове засідання методичного об`єднання керівників гуртків закладу. Педагоги продовжували опановувати основні форми комунікації, знайомилися з новими платформами для взаємодії онлайн, вдосконалювали навички роботи на ПК. Це дуже актуально на сьогоднішній день, адже сучасний педагог позашкільної освіти повинен активно використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у всіх галузях своєї діяльності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 листопада відбулось засідання методичного об`єднання керівників гуртків закладу. Педагоги ознайомились з новою науково-методичною проблемою «Розвиток життєтворчих компетентностей учнів в акмеологічному просторі закладу позашкільної освіти». Методист Гніда Л.М. обґрунтувала значимість життєтворчих компетенцій, які становлять стрижневу основу життєвої компетентності та життєтворчості особистості, продуктивного життєвого проектування. Вона зауважила, що подальше вивчення життєтворчих компетенцій сприятиме формуванню найбільш адекватних і продуктивних освітніх, соціально педагогічних та психолого-педагогічних технологій розвитку життєвої компетентності та індивідуально-особистісної життєтворчості вихованців.

Заступник директора Зозуля І.М. ознайомила колег з особливостями організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників, її різними видами і формами; привітала переможців обласних конкурсів: «Зіркове сяйво», «Світ театру та Я», «Веселі закаблуки»; поділилась враженнями від обласного семінару з НТТУМ «Виховання патріотизму та національної свідомості в умовах комплексного районного закладу позашкільної освіти», який проходив на базі Костянтинівського ліцею «Ерудит» Будинку дитячої та юнацької творчості Мелітопольської районної ради.

В рамках діяльності методичного об`єднання керівників гуртків розпочав роботу вернісаж педагогічної творчості, де всі зможуть ознайомитися з серією занять своїх колег, цікавими педагогічними знахідками. Першою презентувала своє заняття керівник гуртка образотворчого мистецтва Понамарьова Євгенія Володимирівна. Презентація пройшла яскраво і цікаво. Педагог продемонструвала нестандартні підходи проведення занять гуртка, які дивують і захоплюють дітей, розкривають креативні можливості дитини.

13 вересня відбулось засідання методичного об`єднання керівників гуртків закладу. На ньому були розглянуті наступні питання:

    1. Реалізація ключової реформи Міністерства освіти і науки України «Нова українська школа» в позашкіллі.

    2. Характеристика технології проблемного навчання.

    3.  Практична частина. Круглий стіл: «Методи навчання: класифікація, критерії вибору».

Директор БТ ознайомила педагогів зі шляхами реалізації реформи, яка передбачає впровадження нового стандарту освіти, покращення матеріально-технічної бази, створення прозорої системи фінансування навчальних закладів та підвищення престижу професії педагога. Доповідач озвучила запропоновані Міністерством освіти і науки України п`ять ключових змін позашкільної освіти. Це: нова модель фінансування ПО, нова система моніторингу, визнання результатів ПО, модернізація змісту ПО, ринкова конкуренція у позашкіллі.

Наступне питання засідання методичного об`єднання торкалось  однієї з технологій  навчання, а саме – технології проблемного навчання. Завуч ознайомила педагогів із сутністю цієї технології, в основі якої лежить створення викладачем самостійної пошукової діяльності дітей із розв`язання навчальних проблем, у ході якої формується нове знання, уміння, навички та розвиваються здібності, активність, зацікавленість, ерудиція, творче мислення та інші особисто значущі якості.

У третій , практичній частині засідання керівники гуртків опрацьовували разом з методистом питання класифікації методів навчання, критеріїв їх вибору, виконували різні вправи і завдання. Все це безпосередньо сприяло підвищенню  роботі педагогічного колективу над науково-методичною проблемою.

Впродовж 2017-2018 навчального року продовжили свою роботу методичне об`єднання керівників гуртків та Школа молодого педагога.

На засіданнях методичного об’єднання керівників гуртків розглядалися нормативно-правові документи щодо організації навчально-виховного процесу, обговорювались проблеми активного навчання, проведення відкритих занять, майстер-класів, творчих звітів керівників гуртків, роботи з обдарованими дітьми, взаємовідвідування занять. Педагоги обмінювались  досвідом, проводили огляди навчально-методичної літератури, педагогічної преси тощо.

Робота Школи молодого педагога була спрямована на швидку та ефективну адаптацію молоді у навчальному закладі, надання їм методичної та практичної допомоги  в організації навчально-виховного процесу. На останньому занятті керівники гуртків розглядали наступні питання:

  1. Причини невдалого заняття.

  2. Практична частина: «Презентація роботи гуртка».

06.03.2018р. у Будинку творчості відбулося відкрите заняття гуртка «Мистецтво портрету», (основний рівень ІІІ рік навчання, керівник Фоменко Д.В.).Тема заняття: «Малювання з натури м`яким матеріалом».

Проводилось заняття за затвердженим календарно-тематичним планом у актовій залі, всі присутні побачили високий рівень підготовки до нього. Були створені всі належні матеріальні, морально-психологічні, гігієнічні та естетичні умови.

Молодий педагог продемонструвала знання програми і навчального плану, високий рівень володіння матеріалом, грамотність побудови заняття, структура якого відповідала його типу та поставленим цілям. Вихованці гуртка показали високу організованість, творчість, самостійність.

У серпні та вересні місяці відбулися засідання школи молодого педагога. Слухачами школи у 2017-2018 н.р. є керівники гуртків: Панькіна-Коляда С.В. («Моделювання одягу» та «Виготовлення іграшок»), Гнідий А.Л.( «Настільний теніс» та «Шахи»), Гурбіч О.С.

(«хореографічний ансамбль «Надія»), Чистикова М.І. («Театральний» та «Художнє слово»). На заняттях розглядались наступні питання:

 

Серпень, 2017

 

1. Інструктивно-методичні матеріали МОН України. Директивні

документи.

2. Організація навчально-виховного процесу:

- структура навчальної програми;

- календарно-тематичне планування;

- ведення документації.

3. Практична частина: робота з «Журналом планування та обліку

роботи».

Вересень, 2017

 

1. Традиційне та інноваційне заняття.

2. Вимоги до сучасного заняття.

3. Практична частина: складання конспекту заняття.

Конкурс на кращу методичну розробку

Керівник гуртків «Мистецтво тістопластики» та «Екосувенір» Костоломова А.С. прийняла участь і зайняла ІІ місце в обласному фестивалі «Натхнення. Творчість. Успіх», номінація «Краща методична розробка з художньо-естетичної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів Запорізької області». Анастасія Сергіївна представила на конкурс розробки занять: Панно «Рід могутній, як дуб столітній» (цикл) та відкрите заняття-свято «Зустріч весни».

Розуміючи, що декоративно-ужиткове мистецтво має глибинні зв`язки з історичним минулим, яке передається з покоління в покоління та збагачує його новими елементами, і що цей вид творчості є не лише виготовленням художніх виробів, але й потужним засобом національно-культурного виховання особистості, керівник гуртків поставила та успішно вирішила, використовуючи на заняттях різні форми і методи роботи, наступні завдання:

  • пробудження інтересу до народних символів України, традицій свого народу;

  • виховання глибоких почуттів любові й поваги до сім`ї, роду, Батьківщини;

  • прищеплення дітям любові до духовної спадщини українського народу;

  • сприяння відродженню обрядів, звичаїв, створюючи нові цікаві форми організації їх проведення.

Закінчився І (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році за дослідницько-експериментальним, художньо- естетичним, науково-технічним та військово-патріотичним напрямами позашкільної освіти в категоріях: навчальні програми та навчальна література по кожному напряму. Конкурс проводиться з метою підвищення якості та удосконалення змісту позашкільної освіти, забезпечення гуртків, груп, секцій, студій та інших творчих об’єднань позашкільних навчальних закладів якісною навчальною літературою за напрямами позашкільної освіти, підтримки творчо працьовитих педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів системи освіти.

У конкурсі прийняла участь завуч Будинку творчості, керівник гуртків «Випалювання» та «Нитяна графіка» Зозуля Інна Миколаївна. Вона представила навчальну програму гуртка «Випалювання».

Навчальна програма побудована на основі програми «Выпиливание и выжигание» (Программы для внешкольных учреждений и общеобразовательных школ. Культура быта.- М.: Просвещение, 1986), побудована за концентричним принципом та передбачає 5 років навчання. При складанні документу досвідчений педагог чітко дотримувалась методичних рекомендацій щодо змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти. Особливу увагу вона звернула на визначення мети і завдань програми, які мають забезпечувати навчання, виховання, розвиток та соціалізацію дітей та молоді. Навчальна програма розподілена на три рівні складності – початковий, основний і вищий, кожен з яких є черговим ступенем у процесі засвоєння теоретичного та практичного матеріалу; в її основу покладено особистісно-орієнтований підхід до навчання. Програма реалізується у гуртку художньо-естетичного напряму декоративно-ужиткового мистецтва.

Робота Інни Миколаївни стала переможницею у категорії навчальні програми, художньо-естетичний напрям, посівши І місце. Готуються документи для участі у Всеукраїнському конкурсі рукописів (м. Київ).

30.03.17р. у закладі відбулося засідання МО керівників гуртків Будинку творчості . Засідання проводила методист Гніда Л.М., яка атестується в цьому навчальному році. Під час роботи засідання були розглянуті наступні питання:

1. Портфоліо педагога ПНЗ (семінар-тренінг).

2. Комплексне порт фоліо методиста РБДЮТ (презентація).

3. «Що я роблю, коли мені погано» (психоосвітнє практичне заняття).

Цільовими орієнтирами перших двох питань було сприяння розвитку у педагогів системного бачення ролі портфоліо в навчально-виховному процесі, мотивація керівників гуртків до впровадження технології портфоліо у своїй діяльності. Мета психоосвітнього практичного заняття (для дітей та підлітків): інформування, нормалізація почуттів та реакцій, засвоєння стратегії подолання у складних життєвих ситуаціях. Формою навчання було обрано тренінг, під час якого людина максимально оволодіває новими знаннями, отримує нові навички, переглядає власні цінності та пріоритети, коригує, удосконалює та розвиває певні якості та властивості своєї особистості.

22.03.2017р. у Будинку творчості відбулося відкрите заняття гуртка «Тістопластика» (кер. Костоломова А.С.).Тема заняття: «Обрядова іграшка. Випікання булочок-жайворонків», форма проведення: заняття-свято. Керівник гуртка поставила собі за мету навчити дітей ліпити жайворонків зі здобного тіста, виховувати зацікавленість, інтерес до традицій, обрядів, звичаїв українського народу, сприяти їх відродженню.

Заняття проходило у актовій залі, всі присутні побачили високий рівень підготовки до заняття. Керівник гуртка продемонструвала грамотну організацію пізнавальної діяльності дітей, вміле застосування різних прийомів навчання, методики заохочення. Діти були активними впродовж всього заняття. Ігри, хоровод, музичний супровід, загадки, ліплення, співтворчість із присутніми гостями, випікання та дегустація булочок-жайворонків – справжнє свято.

21.03.2017р. пройшло відкрите заняття молодшої групи вокального ансамблю «Смайлики» (кер. Андронова А.Ф.) з теми «Поняття «діапазон». Його ознаки». Мета заняття: розвиток вокальних навичок, співацького діапазону. Заняття було побудовано методично грамотно, цікаво. Всі присутні побачили, як керівник гуртка за допомогою розспівок і музичних вправ працює над розвитком вокальних і музичних здібностей дітей, метро-ритмічного слуху, доступно пояснює значення музичних термінів і їх використання на практиці. Враховуючи вік вихованців, педагог приділяє велику увагу ігровій формі роботи.

13 березня відбулося чергове засідання творчої майстерні для вихователів дитячих садків району. Протягом багатьох років Будинок творчості плідно співпрацює з педагогами дошкільних навчальних закладів. На базі дитячих садків райцентру "Оленка", "Сонечко", "Червона шапочка" наші педагоги ведуть гурткові заняття для дітей дошкільного віку: "Аплікація", "Ліплення", "Образотворче мистецтво". Для всіх педагогів ДНЗ району ми проводимо майстер-класи з різних видів декоративно-ужиткового мистецтв.

На черговому засідання були представлені техніки: нетрадиційного малювання — штампування фігурками з картоплі (Понамарьова Є. В.) та нитяної графіки (Зозуля І. М.).

Робота в техніках, які були представлені на засіданні, дозволяють дитині:

— привчатися до творчості;

— розвивати самостійність, дрібну моторику рук, уявлення;

— отримати незабутні позитивні емоції від виконаної роботи.

12.01.2017р. відбулося чергове заняття Школи молодого педагога. На ньому розглядалися питання щодо проектування та техніки проведення гурткового заняття: правильність визначення його завдання, мети, добір найбільш раціональних методів навчання, поєднання різних форм колективної та індивідуальної роботи. У період між засіданнями кожний з молодих керівників гуртків знайомився з творчою лабораторією свого педагога-наставника.

У листопаді місяці відбулося засідання методичного об`єднання керівників гуртків

закладу. На засіданні розглядалися наступні питання:

  1. Професійна компетентність педагога (Костоломова А.С.);

  2. Універсальні дидактичні ігри на заняттях (Дорощенко О.А.);

  3. Круглий стіл: «Професіоналізм – сходинка, на яку варто піднятися» (Гніда Л.М.).

У своїх виступах педагоги зазначили, що успішну орієнтацію педагога в сучасному освітньому інформаційному просторі, задоволення його індивідуальних, профе-

сійних потреб, досягнення успіху в професійному самовираженні та

взаємодії з соціумом забезпечує високий рівень педагогічної компе-

тентності. Компетентність педагога пов'язана з професіоналізмом,

тому зміст поняття «професійна компетентність» визначається рівнем

професійної освіти, досвідом, індивідуальними здібностями і якос-

тями педагога, вмотивованим прагненням до неперервної самоосвіти

та самовдосконалення, творчим і відповідальним ставленням до

справи.

Під час роботи «круглого столу» пролунала думка про те, що

педагогічна компетентність є динамічним феноменом, система-

тичне оновлення якого зумовлене змінами суспільства, стратегічних

орієнтирів освіти, проблемами, що випливають із особистого досвіду і

специфіки діяльності кожного педагога.

28.10.2016 року у закладі відбувся семінар для керівників гуртків : «Керівник творчого об`єднання: цінності, функції, ролі». Завуч БТ Зозуля І.М. разом з педагогами опрацювала один з нормативних документів: «Положення про позашкільний заклад», докладно зупинилась на розділі «Організаційно-правові засади діяльності ПНЗ», відповіла на всі поставлені запитання.

Педагогічний колектив розпочав роботу над науково-методичною проблемою: «Професіоналізм та інформаційно-технологічна компетентність педагогів – запорука якісного освітнього процесу у ПНЗ». Були розглянуті питання:

  • «Професійний стандарт педагога ПНЗ»;

  • «Андрагогічні засади розвитку професійної компетентності педагогів позашкільних навчальних закладів».

Практична частина  семінару провела методист БТ Гніда Л.М. . 

27.10.2016 року

            у Будинку творчості пройшов районний семінар з теми «Організація науково-дослідницьких робіт учнів та особливості роботи з обдарованими дітьми». Учасниками семінару були працівники обласного Центру туризму, вчителі географії, біології, історії, екології району, педагоги РБДЮТ.

Докладачі поділилися своїм досвідом роботи з обдарованими дітьми в написанні науково-дослідницьких робіт МАН (Широка Л.М., РСШ№1, Бихкало І.М., Степанівська ЗОШ, Кононенко Н.І. РСШ№1, Луценко О.І., ЗОШ№2, Гайдай Є.О., ЗОШ№2). Педагоги докладно та цікаво розповіли про етапи та особливості написання науково-дослідницьких робіт МАН, про їх захист.

Шелегеда О.Р., завідувач організаційно-масового відділу по роботі з талановитою молоддю та МАН КЗ «Центр туризму» ЗОР, зробила аналіз роботи історико-географічного профілю МАН у 2015-2016н.р., зупинилась на типових помилках при написанні наукових робіт МАН. Гуленко К.С., методист МАН обласного Центру туризму, виступив з докладом «Давня та середньовічна історія Призов`я: перспективи дослідження”. Він розповів про дослідження, розкопки на нашому узбережжі, продемонстрував цікаві знахідки і запросив усіх присутніх до співпраці.

13.09.2016 року.  

13 вересня 2016 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний семінар для заступників директорів з виховної роботи. На семінарі розглядались питання:

  1. Аналіз виховної роботи за минулий рік та основні завдання та пріоритетні напрямки роботи на 2016-2017 навчальний рік.

  2. Обговорення методичних рекомендацій щодо особливостей національно -патріотичного виховання учнівської молоді в навчальних закладах району.

              Іванова С.Е.- методист РМК відділу освіти

Романенко В.В. – заступник директора з виховноїроботи

Приазовської РСШ №1 «Азимут»

Кільджиєва С.І. – заступник директора з виховної роботи

Ботіївської ЗОШ

Тракалюк Н.В. - заступник директора з виховної роботи

Володимирівського НВК

Каір І.В. – заступник директора з виховної роботи

Приазовської ЗОШ №2

    3. Превентивне виховання – цілеспрямований вплив на

        особистість дитини. Профілактика правопорушень серед

        учнівської молоді.

Єрьоменко Р.В. – працівник підрозділу молодіжної превенції

Приазовського ВП Мелітопольського

ВП ГУНП в Запорізькій області.

    4. Роль художньо-естетичного виховання в становленні                 

        особистості. Вимоги та критерії оцінки конкурсних робіт.

Гніда Л.М. – методист РБДЮТ

Понамарьова Є.В. – керівник гуртків

 

По останньому питанню методист Будинку творчості розповіла про естетичне виховання особистості, його мету, напрямки та засоби, про вплив мистецтва на художньо-естетичне виховання дитини.

Керівник гуртків Понамарьова Є.В. докладно ознайомила слухачів з вимогами та критеріями оцінки конкурсних робіт, зробила зауваження та висловила побажання щодо виконання виробів вихованцями гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

26.08.2016 року. Відбулося засідання методичної ради. На засіданні розглядались наступні питання:

  1. Аналіз науково-методичної роботи за минулий навчальний рік.

  2. Затвердження планів роботи методичної служби закладу на новий навчальний рік.

  3. Розподіл обов`язків між членами методичної ради.

  4. Організація роботи над науково-методичною проблемою.

25.08.2016 року.  Пройшло перше засідання Школи молодого педагога у новому навчальному році, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Методика організації початку заняття гуртка.

  2. Форми та методи роботи з вихованцями.

  3. Практична частина: складання плану самоосвіти.

12.07.2016 року. Підведені підсумки Обласного конкурсу на кращу методичну розробку з художньо-естетичної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів Запорізької області (наказ Департаменту освіти і науки №0498 від 01.07.2016).

Конкурс проведено протягом січня-травня 2016року КЗ «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради. Мета конкурсу – залучення творчих педагогічних кадрів області до вирішення нагальних проблем з художньо-естетичної творчості в рамках розвитку позашкільної освіти.

У конкурсі прийняла участь педагог Будинку творчості Андронова А.Ф., керівник вокального гуртка. Вона представила роботу «Методика розвитку вокально-виконавської творчості дітей молодшого віку» і стала переможцем, посівши II місце у номінації «Навчальні, навчально-методичні посібники з художньо-естетичної творчості».

30.05.2016 пройшов семінар-практикум для педагогів Будинку творчості з теми: "Організація виховного процесу в літньому дитячому оздоровчому таборі "Фанта" з денним перебуванням". 

Виховна робота в таборі поєднує в собі працю, спорт, пізнавальну, прикладну, екологічну, оздоровчу діяльність. Головною метою виховної роботи є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації оздоровлення дітей, формування здорового способу життя, творчого та духовного розвитку особистості.

 На семінарі педагоги ознайомились із змістом, формами та методами роботи в таборі, з добірками творчих завдань, розважальних ігор, сценаріїв, виконали ряд практичних завдань.

28 березня відбувся творчий звіт педагогів, що атестуються та засідання атестаційної комісії.

Керівники гуртків Гайдай Д.О. та Котов В.К. ознайомили присутніх зі своєю роботою у міжатестаційний період, представили педагогам портфоліо, докладно зупинились на темі самоосвіти.

"Використання інформаційно-комунікативних технологій як модернізація гурткових занять" - тема самоосвіти Гайдая Д.О. В цій роботі педагог виклав методичні напрацювання по проблемі використання ІК технологій у навчально-виховному процесі. Він зазначив, що використання цих технологій значно вдосконалює процес викладання, підвищує його ефективність та якість. Особливу увагу Денис Олегович звернув на ефективність використання мульнимедійних технологій, що є  одним з найбільш перспективних і популярних педагогічних інформаційних технологій.

 

 

 

 

 

Тема самоосвіти Котова В.К.: "Самоосвітня діяльність керівника гуртка як засіб удосконалення професійної компетентності". Педагог визначив мету, напрямки самоосвітньої діяльності, її основні етапи і принципи, зазначивши, що самоосвіта - це потреба, яка захищає особистість від інтелектуального зубожіння, це усвідомлений процес пізнавальної діяльності, це вдосконалення будь-яких якостей людини або його навичок.

Членами атестаційної комісії було прийнято рішення про підтвердження тарифних розрядів педагогів Гайдая Д.О. та Котова В.К.

22 березня відбулося відкрите заняття групи основного рівня навчання хореографічного ансамблю "Надія" (керівник Попова Д.М., акомпаніатор Нарбекова В.В.)

Тема заняття: "Елементи класичного танцю. Battemen soutenu"

Вихованки ансамблю "Надія" продемонстрували організованість, артистизм, обізнаність у представленому матеріалі. Для глядачів це було справжнє свято чарівних рухів і музики, яскравих емоцій та сценічної культури.

Пропонуємо вашій увазі план-конспект заняття.

Читати

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 березня на базі дитячого садка "Сонечко" пройшло відкрите заняття для музичних керівників та вихователів дитячих садків району пройшло відкрите заняття з вокалу групи початкового рівня першого року навчання, керівник - Маценко В'ячеслав Анатолійович, акомпаніатор - Нарбєкова Валентина В'ячеславівна.

Тема заняття: "Динамічні відтінки, як засіб музичної виразності"

Глядачі побачили цілий ряд цікавих вправ на розвиток дихання, міміки, дикції, почули розспівки, що поступово ускладнювалися кількістю нот, рухами, прискоренням темпу. Діти ознайомились з новим матеріалом, продемонстрували свої співочі вміння, виконуючи різні пісні.

Обговорюючи відкрите заняття, музичні керівники дошкільного ДНЗ і завідуюча дитсадком "Сонечко" Гапонова Олекандра Іванівна відмітили високий рівеннь професійної майстерності педагогів Будинку творчості, подякували за проведений захід.

Пропонуємо Вашій увазі план-конспект заняття

 

Читати

 

 

 

 

27 cічня 2016 року відбулося засідання Школи молодого педагога, на якому розглядалися наступні питання:

1. Оптимальні форми і методи організації виховної роботи.

2. Методичні поради щодо проведення виховного заходу.

3. Практична частина: розробка сценарію виховного заходу.

В грудні 2015 року пройшли відкриті заняття гуртка "Мистецтво тістопластики" (керівник Костоломова А.С.) з циклу занять "Панно "Рід могутній як дуб столітній". На зазначених заняттях вихованці почали роботу над створенням панно, продовжили знайомство з різновидами рельєфу, звичаями і традиціями свого народу, національним одягом. Заняття проходило у формі подорожі. Завдяки уявній машині часу, діти відправились у минуле, до своїх прадідів, щоб відчути пращурівські корені, осягнути багатство і самобутність українського народу. Керівник підготувала цікавий дидактичний матеріал, на занятті панувала доброзичлива родинна атмосфера.

 

Заняття №1

Початок роботи над виготовленням панно

«Рід могутній, як дуб столітній».

Розробка ескізу. Виготовлення перших елементів до композиції. 

 

 

 

Заняття №2

Створення рельєфного зображення людини. Продовження роботи над панно «Рід могутній, як дуб столітній».

 

 

28 жовтня 2015 року на базі Будинку творчості пройшов районний сеінар-тренінг для вихователів дитячих садків з теми "Патріотичне виховання дітей в ДНЗ".

В рамках семінару керівниками гуртків нашого Будинку творчості було проведено майстер-класи.

Астахова Маргарита Вікторівна провела майстер-клас з теми "Виготовлення кошика з паперової лози"

Фоменко Діана Володимирівна провела майстер-клас з теми "Скрапбукінг з елементами каліграфії"

17 вересня 2015 року методистом Л.М. Гнідою було проведено тренінг для колективу Будинку творчості "Тренінг особистісного зростання: "Ключ до персональної ефективності"

16 квітня 2015 року на базі Приазовського районного Будинку дитячої та юнацької творчості  відбувся районний семінар - практикум для вихователів дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів «Декоративно-прикладне мистецтво у творчій діяльності дітей»

Керівник гуртка Дорощенко Ольга Андріївна навчила вихователів основам плетіння в техніці макраме, а Тетяна Володимирівна  Логвінова поділилася секретами виготовлення з тканини квітки-символу - маку. Кожен учасник семінару-практикуму поїхав додому з власноруч зробленими сувенірами: оригінальною совушкою та яскравим маком.

© 2017 Усі права захищені.

bottom of page